Dodávateľ rastlín, ktoré nenájdete v bežných záhradníctvach                                                                                       

l cenník l home l e-mail l reklama  l       
 
sdfdddd

ZÁHRADNÍCTVO

HOSTA E-SHOP
ĽALIOVKY E-SHOP

HOSTA

ĽALIOVKY

OBJEDNÁVKA         

KDE NÁS NÁJDETE

NEVIETE SI VYBRAŤ?    

MISS HOSTA SR
BONSAJ HOSTA
U NÁS DOMA
ATLAS HOST

navštívte aj...

Rebríček 

najpopulárnejších 

kultivarov Host v

USA

 

Najobľúbenejšia hosta SLOVENSKA:

2004 Halcyon

2005 June

2006 June

2007 Steined Glass

2008 Janet

2009-12 Ice Age Trail

2013 Autumns Frost

 

Hlasujete!

MISS HOSTA SR 2014

 

   

 

Stránka bola daná do prevádzky

dňa: 22. 3. 2004

Posledne upravené: 1. 12. 2013

 

 

kvety, záhradníctva, trvalky, kvetinárstva,  letničky,  okrasné, ruže, ovocie, záhrada, architektúra, garden design, tulipány, narcisy, ľalie, krušpán, skalničky, bonsaj, škôlka, lesná, les, sadenice, ovocie, vinárstvo, vinič, sadovníctvo, aranžovanie, liečivé rastliny, okrasná, zoznam, katalóg, zelenina, obilie, jačmeň, kukurica, sekací, žatva, stroj, črepník, kontajner, rašelina, zemina, substrát, traktor, stroj,  

Navštívte nás a vyberte si zo širokej ponuky záhradných rastlín.

 

Prázdniny sme trávili fotografovaním nových rastlín a tešením sa z palety farieb našich nových ľalioviek. Aklimatizovali sa výborne a kvitli celé leto. Ťešili by sme sa, keby sme vám mohli ponúknuť novinky z našej záhrady už aj v roku 2009. Nejde to. Väčšinu z nich budeme teraz pár rokov testovať a množiť. Vzhľadom na ich nákupné ceny máme každú len v jednom alebo dvoch kusoch a tak ich množenie bude trvať viacero rokov. Preto sú ľaliovky tak drahé a vzácne. Ide to pomaly ale my sa nevzdávame.

     

Kvet ľaliovky kultivaru LEDGEWOOD'S FIRECRACKER (Abajian 2005), na obrázku vľavo, ktorý v roku 2008 bohato kvitol symbolizoval to, ako bol tento rok úspešný.

Hneď skoro na jar sme vysadili novinky, ktoré sme doviezli z viacerých krajín. Najviac bolo medzi nimi ľalioviek - vyše 50 kultivarov. Každá dostala svoje čestné miesto v záhrade, označenie a všetci sme sa tešili ako nám v júli vykvitnú.

Mali sme už od jari radosť ako sa pekne rozrastali všetky naše hosty. Rok 2008 bol u nás na zrážky pomerne bohatý, bez dlhého obdobia letného sucha. Koniec sezóny tiež vlhký s chladnejšími nocami. To všetko pomohlo hostám aby sa pekne rozrástli. Slimákov bolo tak akurát a my sme sa veľkú väčšinu sezóny mohli kochať pohľadom na listy zvráskavené, malé aj veľké, zelené, modré, žlté... O tom, že to bol naozaj dobrý rok na hosty svedčia aj vaše telefonáty, kde ste nám telefonovali ako aj tie vaše hosty pekne rastú.

Celkove sezóna prebehla v celku bez problémov. V záhradníctve sa predávali dreviny, kry a stromy. Dokonca sa predalo aj niekoľko exkluzívnejších kmeňov. Do jazierka pribulo 6 nových rybičiek.

Koncom sezóny sme trávili v diskusii ako ďalej s rozširovaním pestovateľkých plôch. Naše plány na zväčšenie pestovateľských priestorov najskôr zabrzdili nevyriešené majetko právne vzťahy a neskôr rozhodnutie, že v roku 2009 investujeme do rozšírenia našich obchodných priestorov predajne v Žiari nad Hronom.

Stále nás trápi nedostatok miesta na produkciu a v roku 2008 sme ešte stále tento problém nevyriešili. Budem sa snažiť v roku 2009. Ale veľmi nádejne to ešte nevyzerá.

Pripájame niekoľko fotografií. V kľude si ich prezrite. Všetky do poslednej boli urobené v roku 2008 nami v našej záhrade alebo v predajni rastlín. Žiadna z nich nebola nijako počítačovo upravovaná. A ak sa vám zdá, že podobné máte aj vy, pošlite nám ich. Radi ich uverejníme na našich stránkach a pri nákupe od nás v roku 2011 ešte získate bonus. Tešíme sa na vás aj v roku 2011.

Písané 27. 11. 2008

 

 
 
 
 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   

 

Strihané ozdobné rastliny vždy v ponuke Záhradného centra HOSTA.

 

Leto 2004 I

Leto 2004 II

Zima 2004/2005

Leto 2005

Leto 2006

Leto 2007

Leto 2008

Leto 2009

Leto 2010

Leto 2011

Leto 2012

Leto 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kvety, záhradníctva, trvalky, kvetinárstva,  letničky,  okrasné, ruže, ovocie, záhrada, architektúra, garden design, tulipány, narcisy, ľalie, krušpán, skalničky, bonsaj, škôlka, lesná, les, sadenice, ovocie, vinárstvo, vinič, sadovníctvo, aranžovanie, liečivé rastliny, okrasná, zoznam, katalóg, zelenina, obilie, jačmeň, kukurica, sekací, žatva, stroj, črepník, kontajner, rašelina, zemina, substrát, traktor, stroj,  

 

Záhradníctvo HOSTA

Dr. Jánského 2700/33965 01

Žiar nad Hronom Slovenská Republika 

Telefón: (++421) 0907 237 791

E-mail: dana@hostazahrada.sk

URL: http://www.hostazahrada.sk

 

  TOPlist