Dodávateľ rastlín, ktoré nenájdete v bežných záhradníctvach                                                                                       

l cenník l home l e-mail l reklama  l       
21
 

ZAHRADNÍCTVO

HOSTA E-SHOP
ĽALIOVKY E-SHOP

HOSTA

ĽALIOVKY

OBJEDNÁVKA         

KDE NÁS NÁJDETE

NEVIETE SI VYBRAŤ?    

MISS HOSTA SR
BONSAJ HOSTA
U NÁS DOMA
ATLAS HOST

navštívte aj...

Rebríček 

 

najpopulárnejších 

kultivarov Host v

USA

 

Najobľúbenejšia hosta SLOVENSKA:

2004 Halcyon

2005 June

2006 June

2007 Steined Glass

2008 Janet

2009-12 Ice Age Trail

2013 Autumns Frost

 

Hlasujete!

MISS HOSTA SR 2014

 

 

 

Stránka bola daná do prevádzky

dňa: 22. 3. 2004

Posledne upravené: 1. 12. 2013

 

 

kvety, záhradníctva, trvalky, kvetinárstva,  letničky,  okrasné, ruže, ovocie, záhrada, architektúra, garden design, tulipány, narcisy, ľalie, krušpán, skalničky, bonsaj, škôlka, lesná, les, sadenice, ovocie, vinárstvo, vinič, sadovníctvo, aranžovanie, liečivé rastliny, okrasná, zoznam, katalóg, zelenina, obilie, jačmeň, kukurica, sekací, žatva, stroj, črepník, kontajner, rašelina, zemina, substrát, traktor, stroj,  

Miniatúrne „BONSAJ“ kultivary

Niektoré kultivary sú pre pestovanie v mini črepníkoch doslova ideálne. Absolútne nádherné sú napríklad pestrolisté Little Wonder, Stiletto, Cats Eye, Kabitan, Masquerade, 'Cameo', 'Little White Lines', 'Ginko Craig', Alan P. McConell', 'Green Eyes', 'Rheingold', 'Pandoras Box', 'Twist of Lime', 'Kabitan' a pod. Zaujímavé sú istotne aj tie so zelenými listami ako napríklad Minor, Hosta venusta, Hosta kikutti, 'Laura', Kifukurin', 'Japangirl', 'Moegi Kifukurin Akikaze', 'Japanboy', 'Thumb Nail' a pod.  A so žltými lsitami ako Hydon Sunset', Feather Boa', 'Laterna Magica', 'Ground Sulfur', 'Inca Gold', 'Gray Beauty', 'Popo', 'Blue Boy'...

Pestovanie

Netreba zabúdať, že hosty sú trvalky tieňa a polotieňa. Ale ani väčšine bonsajov celkom nesvedčí priame slnko a tak je celkom ideálne umiestniť ich medzi ostatné bonsaje. Netreba zabudnúť na zálievku a pravidelné prihnojovanie.

Jediný škodca, ktorý znižuje hlavne estetickú hodnotu rastlín sú slimáky. Zo skúseností pestovateľov host ako bonsajov sa dozvedáme, že hosty sú v črepníkoch a miskách oveľa menej atakované slimákmi a ochrana proti nim je oveľa jednoduchšia ako pri pestovaní vo voľnej pôde.

Prvé mrazy spália listy host. Žiadne obavy! Nie je to chyba. Je to normálny úkaz, pretože hosty sú trvalky, ktoré na zimu strácajú listy, aby na jar vyrašili znovu, v ešte plnšej kráse.  

Pozor! Hosta nie je vhodná v žiadnom prípade na trvalejšie pestovanie v bytových podmienkach. Musí byť aj v zime na balkóne. Že vymrzne v maličkom črepníku? Nie, nebojte sa, na 100 % nevymrzne! A ak sa ale predsa len veľmi bojíte, vysaďte ich aj s črepníkom na jeseň do pôdy. Potom už môžete naozaj spávať úplne bez problémov. Nech Vás ale ani nenapadne dať črepník s hostou na zimu do bytu. Bola by to jej smrť!

Pestovatelia tradičných bonsajov okrem kríkov, listnatých a ihličnatých drevín stále častejšie spestrujú svoje zbierky bonsajov aj o menej tradičné rastliny pestované v črepníkom, najmä miniatúrne trávy, paprade, trvalky a pod.

Aj keď rovnako ako stromy aj trvalky zväčša dokážu redukovať svoj rast v podmienkach miniatúrnych misiek predsa len sa na takéto pestovanie nehodia veľké druhy alebo kultivary. Preto bonsajisti siahajú skôr po miniatúrach. Našťastie medzi hostami je mnoho nádherných miniatúr, vhodných práve na takéto použitie. 

   

 

 

Venujte pozornosť výberu misky. Tá je dôležitá pre správny rast rastliny a aj pre dokreslenie estetického zážitku.

 

 

Hosta v črepníku

Tradícia pestovania host v črepníkoch pochádza z Japonska, domoviny bonsajov. Nečudo, že aj európsky a americký bonsajisti po nich stále vo väčšej miere siahajú.   

Hosty sú pre pestovanie v črepníkoch absolútne ideálne rastliny. Mnohokrát v nich dokonca profitujú lepšie ako vo voľnej pôde. Dosahujú v nich len asi 1/3 veľkosť oproti tým, pestovaným vo voľnej pôde čo je v tomto prípade výhodou. Miniatúrne kultivary, ktoré majú vo voľnej pôde listy veľké 10 – 20 cm majú listy v miske veľké 3 – 7 cm (nádherné!). To že listy sú dekoratívne nie je pochýb. Ale v miskách a črepníkoch vyniknú aj ich v záhrade možno menej výrazné kvety. V črepníku im ale kvety dodávajú gracióznosť. 

Mnohé kultivary sú v črepníkoch priam nádherné (napr. Wide Brim, June, Brim Cup, Medusa). Pestovanie v črepníkoch sa stále viac a viac presadzuje. Každý kultivar dosahuje v črepníku len asi 1/3 veľkosť. 

Pestovanie host v črepníku si môžu dovoliť aj majitelia balkóna, okenného parapetu ...

 

 

Misky

Môžete použiť akékoľvek misky, používané na bonsaje. Dôležitý je otvor na odtok vody  a tenká vrstva drenáže na jej dno. A tiež samozrejme vhodná zemina – bežný záhradný substrát + piesok. Dnes už u nás nie je problém zakúpiť kvalitné misky alebo črepníky. Stačí zájsť do špecializovaného záhradníctva určeného pre bonsajistov.

 

 

casopis.jpg (26428 bytes)

Výber miniatúr v našom katalógu

Pomôžeme Vám s výberom. Označili sme v našom katalógu hosty vhodné do misiek na pestovanie ako bonsaje značkou.

bonsaj 4.jpg (17022 bytes)

olive branch.jpg (14360 bytes)

surprised by joi.jpg (15189 bytes)

cats eye.jpg (28770 bytes)

white christmas.jpg (9281 bytes)

hydon sunset.jpg (15947 bytes)

cameo 2.jpg (9487 bytes)

bonsaj 7.jpg (14555 bytes)

stiletto.jpg (27027 bytes)

 

kvety, záhradníctva, trvalky, kvetinárstva,  letničky,  okrasné, ruže, ovocie, záhrada, architektúra, garden design, tulipány, narcisy, ľalie, krušpán, skalničky, bonsaj, škôlka, lesná, les, sadenice, ovocie, vinárstvo, vinič, sadovníctvo, aranžovanie, liečivé rastliny, okrasná, zoznam, katalóg, zelenina, obilie, jačmeň, kukurica, sekací, žatva, stroj, črepník, kontajner, rašelina, zemina, substrát, traktor, stroj,  

 

Záhradníctvo HOSTA

Dr. Jánského 2700/33965 01

Žiar nad Hronom Slovenská Republika 

Telefón: (++421) 0907 237 791

E-mail: dana@hostazahrada.sk

URL: http://www.hostazahrada.sk

 

  TOPlist