Dodávateľ rastlín, ktoré nenájdete v bežných záhradníctvach                                                                                       

l cenník l home l e-mail l reklama  l       
21
 

ZÁHRADNÍCTVO

HOSTA E-SCHOP
ĽALIOVKY E-SCHOP

HOSTA

ĽALIOVKY

OBJEDNÁVKA         

KDE NÁS NÁJDETE

NEVIETE SI VYBRAŤ?    

BONSAJ HOSTA
MISS HOSTA SR
U NÁS DOMA
ATLAS HOST

navštívte aj...

Rebríček 

najpopulárnejších 

kultivarov Host v

USA

 

Najobľúbenejšia hosta SLOVENSKA:

2004 Halcyon

2005 June

2006 June

2007 Steined Glass

2008 Janet

2009-12 Ice Age Trail

2013 Autumns Frost

 

Hlasujete!

MISS HOSTA SR 2014

 

   

 

Stránka bola daná do prevádzky

dňa: 22. 3. 2004

Posledne upravené: 1. 12. 2013

 

 

kvety, záhradníctva, trvalky, kvetinárstva,  letničky,  okrasné, ruže, ovocie, záhrada, architektúra, garden design, tulipány, narcisy, ľalie, krušpán, skalničky, bonsaj, škôlka, lesná, les, sadenice, ovocie, vinárstvo, vinič, sadovníctvo, aranžovanie, liečivé rastliny, okrasná, zoznam, katalóg, zelenina, obilie, jačmeň, kukurica, sekací, žatva, stroj, črepník, kontajner, rašelina, zemina, substrát, traktor, stroj,  

Doterajší víťazi súťaže MISS HOSTA SR

2004 HALCYON - Trvalka s výškou asi 45 cm. Listy má oválne, u starších rastlín srdcovité. Listy majú kožovitý, akoby voskový povrch. Na otázku špecializovaného časopisu: "Ktorý kultivar je najmodrejší?" odpovedalo 80% respondentov - Halcyon! Kvety svetlofialové na pomerne vysokých stopkách. Najkrajšia v úplnom tieni. 

2005 JUNE - Výška 25 cm. Listy na konci výrazne špicaté, malé so svetlo zeleným stredom a pomerne pravidelným modro zeleným lemom.  Kvety svetlofialové, takmer biele. V tieni tvorí nádherný trs živo sfarbených listov. Vyšľachtená v roku 1992. Patrí v posledných rokoch celosvetovo k najobľúbenejším kultivarom Host. Dokázala to aj prvým miestom v ankete "Hosta of the Year" v USA v roku 2001 v ktorej zvíťazila. 

2006 JUNE Výška 25 cm. Listy na konci výrazne špicaté, malé so svetlo zeleným stredom a pomerne pravidelným modro zeleným lemom.  Kvety svetlofialové, takmer biele. V tieni tvorí nádherný trs živo sfarbených listov. Vyšľachtená v roku 1992. Patrí v posledných rokoch celosvetovo k najobľúbenejším kultivarom Host. Dokázala to aj prvým miestom v ankete "Hosta of the Year" v USA v roku 2001 v ktorej zvíťazila. 
2007 STEINED GLASS Rok 2007 bol rokom noviniek. Odrazilo sa to aj v hlasovaní. Prvé tri miesta obsadili nasadené novinky. Kultivarom roku 2007 v SR sa stal Stained Glass. Stal sa v roku 2006 hostou roka v USA a v roku 2007 sa stal hostou SR. Ako novinku sme vám ju ponúkli v roku 2007. Veľmi dobre sa predávala. Odborné časopisy ju považujú za jednu z najlepších noviniek v poslednej dekáde a predpovedajú jej veľký obchodný úspech. Má rada tieň a svedčí jej mierne raňajšie slnko.  
2008 JANET Výsledok v roku 2008 nám trošku prekvapil, pretože zvíťazil kultovar, ktorý je je síce obľúbený ale neočakávali sme že až do takej miery. Víťazom ankety sa stala milá, malá hosta, ktorá sa od začiatku existencie našej firmy veľmi dobre predáva. Je vždy vypredaná ako jedna z prvých napriek tomu, že nepatrí medzi trvalky, ktoré vás svojou krásou okamžite okúzlia. Je zaujímavá dvojfarebnosťou listov, čo vnesie do záhrady veselosť a dobrú náladu. Je nenáročná a pekne rastie. Do ankety sme ju zaradili vďaka dobrej predajnosti v roku 2007 a v roku 2008 v nej zvíťazila. To nasvedčuje tomu, že záujem o ňu narastá.
2009-2011 ICE AGE TRIAL V rokoch 2009 - 2013 volilo viac ako 6500 z vás. To už je úctihodné číslo. Vybrali ste si za "kráľovnú" hostu nezvyčajného vzhľadu. Tento krásny pruhovaný kultivar pochádza z  "Big Daddy" Listy majú silnú textúru, oválny tvar a sú silne pruhované v kombinácii modro-zelenej a zlatej najmä jar. Pruhovanie sa mení na tmavo zelenú a krémovo bielu od polovici leta. Husté súkvetia bielych kvetov sa tvoria v polovici leta.

2013 AUTUMN FROST Približne 1000 z vás hlasovalo. Vyhral nádherný kultivar so širokým žltým lemom. Ten je výrazný najmä na jar. Neskôr v lete vybleduje a mení sa na krémový až biely. Stred listu je na jar mimoriadne svieži, zeleno modrý, neskôr v sezóne skôr modrozelený.

MISS HOSTA SR.  

Už od roku 2004 pre vás prirpavujeme anketu o najkrajšiu hostu Slovenska, ktorú vyberáte vynaši zákazníci, priaznivci či náhodní návštevníci našich stránok. Volíte tak, že hlasujete na lavej strane našej stránky, kde sa vždy nachádza 10 kandidátov. Na konci roka hlasovanie zastavíme a vyhlásime víťazov. Kultivary zaraďujeme do rebríčka podľa kľúča - 4 najlepšie z minulého roka, 3 najlepšie sa predávajúce kultivary v minulom roku a 3 novinky.

 

'Praying Hands'= bola zvolené hostou roku 2011 v USA (volila Americká asociácia pestovateľov host).

 

Prezrite si  10 kandidátov pre rok 2014 a vyberte, ktorý z nich sa Vám najviac páči. Hlasovať môžete na ľavej strane stránky tak, že kliknete na meno príslušného kultivaru. Ďakujeme za Váš hlas - staňte sa spolutvorcami našej stránky! 

Chcete mať pred domom alebo na záhrade pekný solitér. Navštívte naše záhradné centrum. Určite si vyberiete prípadne vám na objednávku zaobstaráme strom podľa vášho želania.

 

 

Miss hosta

Hlasujte

Miss hosta 2014

Výsledky

Miss hosta 2004

Miss hosta 2005

Miss hosta 2006

Miss hosta 2007

Miss hosta 2008

Miss hosta 2009-12

Miss hosta 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kvety, záhradníctva, trvalky, kvetinárstva,  letničky,  okrasné, ruže, ovocie, záhrada, architektúra, garden design, tulipány, narcisy, ľalie, krušpán, skalničky, bonsaj, škôlka, lesná, les, sadenice, ovocie, vinárstvo, vinič, sadovníctvo, aranžovanie, liečivé rastliny, okrasná, zoznam, katalóg, zelenina, obilie, jačmeň, kukurica, sekací, žatva, stroj, črepník, kontajner, rašelina, zemina, substrát, traktor, stroj,  

 

Záhradníctvo HOSTA

Dr. Jánského 2700/33965 01

Žiar nad Hronom Slovenská Republika 

Telefón: (++421) 0907 237 791

E-mail: dana@hostazahrada.sk

URL: http://www.hostazahrada.sk

 

  TOPlist